18 lutego 2021

Superłuki

SUPERŁUKI to forma zabawy, podobnej do rozgrywek paintball, znanych pod nazwą Archery Tag. Jednak zamiast karabinu używa się łuku, a zamiast kolorowych kulek używa się strzał. Strzały wykorzystywane w tym sporcie są specjalnie przystosowane do zabawy i mają bezpieczną zaokrągloną końcówkę, która trafiając w człowieka uwikłanego w zabawę, nie ma prawa wyrządzić mu krzywdy, a jedynie sygnalizuje uderzeniem trafienie. Bezpieczeństwo zapewnia także ochrona twarzy w postaci maski paintballowej, która osłania twarz przed niechcianym kontaktem ze strzałą. Trafienie jest odczuwalne, jednak nie jest bolesne, dlatego już osoby w wieku 8 lat mogą spokojnie włączać się w ten sport.

Celujemy w radość

Dla małych i dużych

Na wolnym powietrzu

Jakieś zasady?

Zabawa generalnie polega na próbie trafienia w zawodnika przeciwnej drużyny, ma kilka scenariuszy i może być stale rozwijana przez prowadzących. Drużyny oprócz walki i strzelania do siebie mają misje. Jedną z nich jest zabranie flagi ze środka pola do gry, inną zaś jest wybicie strzałą na specjalnej tarczy do pięciu kółek. Scenariusze jednak łączą się i modyfikują, dlatego uciesze nie ma końca.

Gdzie grać?

Można niemal wszędzie. Parki, tereny miejskie, łąki i boiska. Ciekawostką jest też to, że gra może odbywać się w wodzie.

Jak się ubrać?

Ubranie powinno być wygodne a buty powinny być zakryte. T-shirt będzie zupełnie odpowiedni, jednak gdybyś chciał przyodziać epicką zbroję łucznika z XIV wieku – zdobędziesz dodatkowe punkty do lansu i szacunek przeciwnika.

Dlaczego jeszcze nie spróbowałeś?

Czekamy już na Ciebie z gotowym do zabawy sprzętem, boiskiem i szkoleniem które sprawi, że wcielenie się w łucznika w starciu z inną drużyną będzie dla Ciebie tak proste jak kontakt z nami i rezerwacja terminu dla Ciebie i Twoich przyjaciół na najbliższą grę w SUPERŁUKI.